A teremtésvédelem nyomában Skóciában

2013. július 08., címkék: skót egyház, tanulmányi verseny, ökogyülekezet, teremtésvédelem

Hat napos skóciai tanulmányúton vettek részt az első országos teremtésvédelmi vetélkedő győztesei. Az élményekben gazdag úton a Fasori Evangélikus Gimnázium diákjai közelről is megismerték a skót ökogyülekezeti programot.

Párbeszéd - Reformáció és tolerancia

2013. március 20., címkék: ifi, tanulmányi verseny, leuenbergi konkordia

A Reformációi Emlékbizottság és az Evangélikus Országos Múzeum vetélkedőt hirdet 8–11. osztályos diákok számára. A vetélkedő témája a protestáns egyházismeret, az evangélikus és református egyház közös története, tanításuknak hasonlóságai és különbségei.

Nemzetközi jogi versenyeken vettek részt a Károli hallgatói

2012. május 26., címkék: tanulmányi verseny, reformátusok lapja, károli egyetem (kre)

A Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói háromfős csapatokat alkotva vettek részt két különböző helyszínen zajló angol nyelvű, nemzetközi jogi versenyen áprilisban. Az egyik a Hágai Nemzetközi Büntetőbíróság szimulációs versenye (ICC Trial Competition), a másik a „Jean Pictet" Nemzetközi Humanitárius Jogi verseny volt, amelynek ebben az évben Dél-Afrika adott otthont. A versenyről, az élményeikről meséltek május 16-án a KRE jogi karán a megmérettetett hallgatók.